# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 141/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 141/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:2.US.141.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 7. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba

## Text rozhodnutí

II. ÚS 141/95

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele B.P., o návrhu ze dne 24. 5. 1995, t a k t o :

Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel ve svém návrhu ze dne 29. 5. 1995 požadoval, aby byl okamžitě propuštěn z vazby, bylo staženo obvinění z vydírání státních a ústavních činitelů a aby Ústavní soud projednal otázku ústavnosti rozdělení republiky na ČR a SR.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad návrhu přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 7. 6. 1995. Současně mu byla do 3. 7. 1995 poskytnuta lhůta k odstranění vad návrhu.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad návrh

II. ÚS 141/95
znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zákonem č. 182/1993 Sb., mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.
Za této situace a s přihlédnutím k tomu, že dne 3. 7. 1995 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
JUDr. Iva Brožová
V Brně dne 20. 7. 1995 soudkyně Ústavního soudu ČR
Za správnost vyhotovení:
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-141/95-95)
