# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 141/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 141/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:2.US.141.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 7. 11. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení; právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel ve svém podání ze dne 3. 10. 1994, doručeném Ústavnímu soudu dne 5. 10. 1994, uvedl, že doposud nebyl projednán podnět k revizi rozhodnutí Vyššího vojenského soudu v Příbrami ze dne 5. 12. 1993, sp. zn. T 4/91 a usnesení Nejvyššího soudu ČSFR, vojenského kolegia ze dne 19. 3. 1992 zn. Tov 4/92, čímž dochází ve smyslu ustanovení § 75 odst. 2 písm. b) zák. č. 182/1993 Sb. k značným průtahům v řízení o opravném prostředku. Navrhovatel požadoval revizi uvedených rozhodnutí, neboť došlo k porušení řady právních předpisů včetně Ústavy ČR a Listiny základních práv a svobod.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad jeho podání přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 12. 10. 1994.

Současně mu byla poskytnuta do 2. 11. 1994 lhůta k odstranění vad.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zákonem č. 182/1993 Sb. mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.

Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 2. 11. 1994 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 7. 11. 1994

JUDr. Iva Brožová
soudkyně Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-141/94-94)
