# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 135/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 135/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:2.US.135.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 3. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce

## Text rozhodnutí

Sp. zn. II. ÚS 135/94

1
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele J.O., o návrhu, doručeném Ústavnímu soudu dne 23. 9. 1994, t a k t o :

Návrh se o d m í t á.
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel v návrhu, doručeném Ústavnímu soudu dne 23. 9. 1994, upozornil na nesprávnost rozhodnutí Pozemkového úřadu ve F., který pro opožděnost zamítl žádost o vydání majetku zabaveného jeho rodičům v roce 1945, přičemž k zcizení majetku došlo v rozporu s Chartou OSN.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad jeho návrhu přípisem, který mu byl s ohledem na změnu jeho adresy doručen oproti podpisu dne 6. 2. 1995. Současně mu byla do 7. 3. 1995 poskytnuta lhůta k odstranění vad návrhu.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zákonem č. 182/1993 Sb., mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.
1

Sp. zn. II. ÚS 135/94

2

Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 7.3.1995 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 21. 3. 1995

JUDr. Iva Brožová
soudkyně Ústavního soudu ČR
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-135/94-94)
