# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 126/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 126/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.126.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 5. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: soudce/podjatost
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., čl.; 87/1991 Sb., čl.

## Výrok

Ú s t a v n í s t í ž n o s t s e o d m í t á.

## Odůvodnění

Návrhem ústavní stížnosti, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 29. 2. 2000, se stěžovatel domáhal zrušení usnesení Krajského soudu v Praze ze dne 15. 12. 1999, č. j. 26 Nc 52/99-20. Protože podaný návrh vykazoval natolik podstatné vady, že v stížnosti nemohlo být jednáno, stěžovatel byl doporučeným dopisem ze dne 8. března 2000, který byl stěžovateli doručen dne 10. 3. 2000, požádán o odstranění vad podání v termínu do 30 dnů od doručení výzvy.

Dopisem, který byl doručen Ústavnímu soudu dne 23. 3. 2000, požádal stěžovatel o prodloužení povolené lhůty o 1 měsíc, a to z důvodu, že mu právníci odmítají sepsat návrh ústavní stížnosti a on sám je starý a nemocný.

Usnesení krajského soudu, proti kterému ústavní stížnost směřuje, se týká rozhodnutí o nevyloučení soudkyně z projednávání a rozhodování ve věci vedené u Okresního soudu v Berouně pod sp. zn. 7 C 66/98.

Stěžovatel má proto právo a možnost uplatnit své případné námitky při projednávání jeho věci v řádném řízení u soudu a po jeho skončení dále postupem podle zákonných předpisů.

Protože lhůta k odstranění vad skončila dnem 10. 4. 2000 a Ústavní soud prodloužení této lhůty nepovolil, byl nucen soudce zpravodaj podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, návrh odmítnout, protože stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.

JUDr. Antonín Procházka
soudce Ústavního soudu

V Brně dne 2. května 2000

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-126/2000-2000)
