# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 123/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 123/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:2.US.123.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 8. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo podílet se na správě věcí veřejných /volební a hlasovací právo

## Text rozhodnutí

II. ÚS 123/96
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky

Ústavní soud ČR rozhodl v právní věci navrhovatele K.D., zastoupeného advokátem JUDr. PhDr. J.P., Csc., o návrhu ze dne 2. 5. 1996, t a k t o :

Návrh se odmítá.
Odůvodnění:
Navrhovatel podal ústavní stížnost s odvoláním na porušení jeho základních práv a svobod chráněných čl. 17, čl. 20, čl. 21 Listiny základních práv a svobod a čl. 99 a násl. Ústavy ČR.

Přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 23. 7. 1997, byl právní zástupce navrhovatele vyzván k doplnění návrhu o tzv. petit. tj. výrok o jakém zásahu orgánu veřejné moci má Ústavní soud a jak rozhodnout. Současně byl upozorněn, že pokud nedostatek návrhu nebude ve lhůtě do 10 dnů ode dne obdržení přípisu odstraněn, bude návrh dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut.

Po marném uplynutí lhůty k odstranění vad Ústavní soud návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že návrh přes výzvu Ústavního soudu nemá náležitosti stanovené zákonem (srov. § 34, § 72, § 82 cit. zák.). neboť' z něj není zřejmé proti jakému zásahu veřejné moci ústavní stížnost směřuje.

Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 4. 8. 1997 uplynula lhůta k odstranění vad návrhu nezbylo, než návrh dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnout, neboť nebyly odstraněny vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 21. srpna 1997 JUDr. Iva Brožová soudkyně Ústavního soudu
-8-

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-123/96-96)
