# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 122/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 122/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2001:2.US.122.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 10. 2001
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: osoba/oprávněná, vlastnické právo/ochrana, předběžná otázka
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36; 229/1991 Sb., § 6 odst.1 písm.k, § 6 odst.1 písm.r; 71/1967 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavnímu soudu byla doručena ústavní stížnost stěžovatele, ve které napadá v záhlaví uvedená soudní a správní rozhodnutí, namítá, že jimi došlo k zásahu do jeho ústavně zaručených základních práv a svobod a navrhuje Ústavnímu soudu, aby je zrušil.

Ve smyslu § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), ústavní stížnost lze podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje, a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti.

Z doručenky založené na č.l. 59 spisu Městského soudu v Praze, sp. zn. 38 Ca 17/99, bylo Ústavním soudem zjištěno, že ústavní stížností napadený rozsudek Městského soudu v Praze ze dne 2. 11. 1999, č.j. 38 Ca 17/99 - 48, jakožto rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje, byl právnímu zástupci stěžovatele doručen dne 27. 12. 1999, což je první den zmíněné šedesátidenní lhůty. Posledním dnem k podání ústavní stížnosti tak byl čtvrtek 24. 2. 2000. Na obálce je jako den podání ústavní stížnosti k poštovní přepravě uvedeno datum 25. 2. 2000, což je po uplynutí lhůty stanovené v § 72 odst. 2 zákona.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem Ústavní soud návrh podle § 43 odst. 1, písm. b) zákona mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-122/2000-2000)
