# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 12/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 12/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:2.US.12.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 3. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 38 odst.2

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 7. ledna 2004 podání stěžovatele, kterým zejména brojil proti průtahům v řízení ve své věci (spor, označený stěžovatelem pod sp. zn. 9 C 201/2000 a sp. zn. 20 E 1140/2001).

Podání nesplňovalo zákonné náležitosti ústavní stížnosti (stěžovatel nebyl právně zastoupen), a proto byl stěžovatel vyzván dopisem ze dne 16. ledna 2004 (stěžovateli doručen 22. ledna 2004) k odstranění vad podání s poučením o náležitostech podání a nutnosti advokátního zastoupení, jakož i o důsledcích nevyhovění výzvě, k čemuž mu byla stanovena lhůta v trvání 30 dnů.

Jelikož k odstranění vad podání nedošlo ani po opětovné výzvě dopisem ze dne 5. února 2004 (stěžovateli doručen 11. února 2004), v němž byla stěžovateli stanovena další 30 denní lhůta, která marně uplynula dne 12. 3. 2004, nezbylo Ústavnímu soudu než jeho podání odmítnout dle ustanovení § 43 odst. 1 lit. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-12/04-04)
