# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 118/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 118/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:2.US.118.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 5. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: trestný čin
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 250, § 255

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel požádal Ústavní soud "stížností" o přešetření blíže specifikovaného postupu orgánů činných v trestním řízení. Podal dříve několik trestních oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku a dalších trestných činů pracovníky Č. s., a neznámým pachatelem. Navrhovatel není spokojen s jejich vyřízením a s vyřízením dalších svých podání příslušnými orgány.
Vzhledem k tomu, že návrh nesplňoval náležitosti dle ustanovení § 30 odst.1 a § 34 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad svého podání ve lhůtě 21 dne s upozorněním, že jestliže vytčené vady ve stanovené lhůtě neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona odmítnut. Tento přípis byl navrhovateli doručen dne 17. 3. 2003.
Ústavní soud je nucen konstatovat, že dne 7. 4. 2003 uplynula soudcovská lhůta určená k odstranění vytčených vad podání, aniž je navrhovatel odstranil.
Za situace, kdy navrhovatel i přes poučení o možných následcích vady svého podání ve stanovené lhůtě neodstranil, nezbylo Ústavnímu soudu, než jeho návrh odmítnout podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 14. května 2003 JUDr. Jiří Malenovský
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-118/03-03)
