# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 110/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 110/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:2.US.110.07
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 3. 2007
- Datum zveřejnění: 17. 10. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel podání podané k poštovní přepravě dne 11. ledna 2007, označené jako stížnost, v němž stěžovatel napadá rozhodnutí ministra spravedlnosti, který odložil jako nedůvodný jeho podnět k podání stížnosti pro porušení zákona v jeho trestní věci.

Z podání není zřejmé, jaké ústavně zaručené základní právo nebo svoboda měly být napadeným rozhodnutím porušeny, a v čem přesně toto porušení spočívá, podání nebylo předloženo v dostatečném počtu stejnopisů, a nebylo sepsáno zmocněným advokátem, ani k němu nebyla přiložena plná moc zmocněnému advokátovi.

Proto byl stěžovatel vyzván k odstranění vad ústavní stížnosti. Stanovená třicetidenní lhůta k jejich odstranění však marně uplynula dne 5. března 2007, přestože stěžovatel podal 31. ledna 2007 k poštovní přepravě doplňující podání, v němž polemizoval s tím, jak v jeho trestní věci bylo soudem provedeno a vyhodnoceno dokazování.

Pro neodstranění vad ve stanovené lhůtě byla ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítnuta.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-110/07-07)
