# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 104/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 104/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:2.US.104.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 8. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: svědek
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud se stížností ze dne 8. 2. 2000, která byla Ústavnímu soudu doručena dne 18. 2. 2000, a směřovala proti porušení zákona ze strany předsedy Městského soudu v Brně a přítomné státní zástupkyně při projednávání trestní věci vedené u Městského soudu v Brně, pod sp. zn. 10 T 145/99, dne 3. 2. 2000.
Vzhledem ke skutečnosti, že návrh na zahájení řízení neměl náležitosti podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, vyrozuměl podle ustanovení § 41 písm. b) citovaného zákona Ústavní soud o tom stěžovatele a určil mu lhůtu 30 dnů k odstranění vad návrhu.
Výzva Ústavního soudu byla stěžovateli doručena dne 7. 3. 2000, vady návrhu ve stanovené lhůtě odstraněny nebyly a lhůta tak marně uplynula dnem 6. 4. 2000.
Podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením návrh odmítne, neodstranil-li stěžovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené. Podmínky tohoto ustanovení jsou naplněny, soudci zpravodaji proto nezbylo, než návrh odmítnout.

P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu se nelze odvolat.

V Brně dne 23. srpna 2000
Vojtěch Cepl
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-104/2000-2000)
