# Ústavní soud, sp. zn. II.ÚS 102/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: II.ÚS 102/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:2.US.102.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 20. 9. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Výrok

Návrh se o d m í t á .

## Odůvodnění

Navrhovatel ve svém podání, došlém Ústavnímu soudu dne 21. 7. 1994, požádal o přešetření rozsudku Nejvyššího soudu ČSR, sp. zn. 7 To 11/79, a usnesení NSZ, sp. zn. N 22 2010/94, s tím, že tato rozhodnutí považuje za neplnohodnotné, neboť se opírají o výsledky šetření orgánů z doby předrevoluční. Dále vyslovil, že má za to, že došlo k porušení zákona a požádal o doplnění dokazování.

Ústavní soud vyrozuměl navrhovatele ohledně vad jeho podání přípisem, který mu byl doručen oproti podpisu dne 16. 8. 1994. Současně mu byla poskytnuta do 10. 9. 1994 lhůta k odstranění vad.

Ústavní soud po marném uplynutí lhůty k odstranění vad návrh znovu přezkoumal a dospěl k závěru, že se jedná o návrh, který nemá náležitosti předepsané zákonem č. 182/1993 Sb. mimo jiné proto, že navrhovatel není zastoupen advokátem.

Za této situace a vzhledem k tomu, že dne 10. 9. 1994 uplynula lhůta k odstranění vad, byl návrh navrhovatele dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut, neboť navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

JUDr. Iva Brožová
soudkyně Ústavního soudu ČR

V Brně dne 20. 9. 1994

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/II-US-102/94-94)
