# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 85/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 85/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:1.US.85.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 4. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Klíčová slova: osoba/oprávněná, vlastnické právo/přechod/převod
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., čl.; 95/1999 Sb., čl.

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatelka svým podáním, jež bylo Ústavnímu soudu doručeno dne 10.2. 2000, namítala, že nemůže získat pozemek podle zákona o půdě. Uvedla, že původní pozemky se nacházely v intravilánu Zlatých Hor a že by měla náhradní pozemky obdržet tamtéž.

Vzhledem k okolnosti, že podání stěžovatelky neodpovídalo stanoveným náležitostem a předpokladům ve smyslu zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatelku přípisem ze dne 6. 3. 2000 k odstranění vad podání. Současně ji poučil v tom smyslu, že pokud ve lhůtě do 20 dnů od doručení soudní výzvy vady svého podání neodstraní, bude její návrh ve smyslu ustanovení § 43 odst. 1 zákona o Ústavním soudu odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla stěžovatelce doručena dne 10. 3. 2000, lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne 30. 3. 2000.

S přihlédnutím ke skutečnosti, že stěžovatelka vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 30. 3. 2000, neodstranila, přičemž vzala na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle zákona o Ústavním soudu, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu tak, že její návrh odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-85/2000-2000)
