# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 82/93

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 82/93
- ECLI: ECLI:CZ:US:1993:1.US.82.93
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 11. 1993
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatel svým podáním ze dne 7. 9. 1993 namítal nesprávnost rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 2, jímž tento - soud měl zřejmě udělit souhlas k výpovědi z bytu navrhovatele v P. Navrhovatel rozhodnutí citovaného soudu ke svému podání nepřipojil, takže bližší údaje o tomto rozhodnutí nejsou Ústavnímu soudu známy. Navrhovatel vytýká zejména nesprávnost přístupu soudu, který svým rozhodnutím vyhověl novým majitelkám, domu, v němž se navrhovatelův byt nachází. Poukazuje na preferenci vlastnického práva nových majitelek domu, které získaly dům v rámci restitucí, oproti nájemnímu vztahu navrhovatele a jeho rodiny, který trval od roku 1949.

Přípisem ze dne 23. 9. 1993 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem ČR k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 zák. č. 182/93 Sb. odmítnut.

Výzva k odstranění vady podání byla navrhovateli doručena 27. 9. 1993, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 27. 10. 1993 .

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 27. 10. 1993, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 zák. č. 182/93 Sb., rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) shora citovaného zákona tak, že jeho návrh odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-82/93-93)
