# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 796/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 796/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:1.US.796.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 4. 2005
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: hmotné zabezpečení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 10, čl. 12, čl. 30

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností se stěžovatel domáhal přezkoumání v záhlaví označených rozhodnutí, kterými mu byla podle jeho názoru způsobena škoda a byla poškozena jeho dobrá pověst.

Protože podaný návrh nesplňoval všechny náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel vyzván v souladu s ustanovením § 41 písm. b) citovaného zákona k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 20 dnů.

Výzva k odstranění vad návrhu, která byla stěžovateli zaslána na v podaní uvedenou adresu, doporučeným dopisem bez poučení, byla vrácena Ústavnímu soudu jako nevyžádaná. Po ověření adresy stěžovatele v Centrální evidenci obyvatel byla stěžovateli zaslána nová výzva k odstranění vad, a to doporučeným dopisem s určením do vlastních rukou a s poučením, že nebude-li uložená zásilka vyzvednuta nebo bude vyzvednuta po uplynutí lhůty 10 dnů ode dne uložení, považuje se desátý den po uložení zásilky za den doručení písemnosti v ní obsažené. Zásilka byla uložena na poště dne 8. 3. 2005. Podle § 50c odst. 4 o.s.ř. se považuje poslední den uvedené lhůty za den doručení, bez ohledu, že adresát se o zásilce nedozvěděl. V předmětné věci nastoupila fikce doručení dne 18. 3. 2005. Tímto dnem počala rovněž plynout lhůta k odstranění vad, stanovená v doručované výzvě. Lhůta k odstranění vad skončila ve čtvrtek 7. 4. 2005.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-796/04-04)
