# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 745/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 745/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:1.US.745.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 19. 2. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností, doručenou Ústavnímu soudu dne 27. 12. 2002 a doplněnou podáním ze dne 31. 12. 2002, napadl A. F. (dále jen "stěžovatel") rozhodnutí Okresního soudu v Chomutově sp. zn. 25 T 57/2001 a rozhodnutí téhož soudu sp. zn. 3 T 51/93.

Vzhledem k tomu, že návrh ústavní stížnosti nesplňoval náležitosti stanovené v § 30, § 31, § 34 a § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), byl stěžovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů s poučením, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona odmítnut, pokud stěžovatel ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 10. 1. 2003.

Ústavní soud zjistil, že třicetidenní lhůta, určená k odstranění vad návrhu ústavní stížnosti, marně uplynula dne 10. 2. 2003. Výzvou vytýkané vady podání nebyly odstraněny ani do dnešního dne, proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-745/02-02)
