# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 742/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 742/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:1.US.742.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 25. 1. 2005
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: opravný prostředek - mimořádný, lhůta
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 265e; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností brojí stěžovatel proti usnesení Nejvyššího soudu ČR sp. zn. 3 Tdo 757/2004 ze dne 11. 8. 2004, kterým bylo odmítnuto jeho dovolání proti rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem sp. zn. 5 To 740/2003 ze dne 6. 1. 2004 v trestní věci vedené u Okresního soudu v Děčíně pod sp. zn. 3 T 87/2002 pro jeho opožděné podání. Ústavní stížnost nesplňovala náležitosti stanovené v § 32 a § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), zejména pak v ní nebylo uvedeno, jaké základní právo nebo svoboda chráněné ústavním pořádkem ČR byly napadeným rozhodnutím porušeny, nebyly označeny důkazy a nebyl doložen ani zákonem požadovaný počet kopií návrhu.

Stěžovatel byl podle § 41 písm. b) citovaného zákona vyzván k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 15 dnů. Výzva byla stěžovateli doručena dne 28. 12. 2004, jeho právnímu zástupci dne 29. 12. 2004. Lhůta k odstranění vad návrhu tedy uplynula ve čtvrtek dne 13. 1. 2005.

Vzhledem k tomu, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě k tomu určené, nezbylo Ústavnímu soudu než ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 25. ledna 2005

JUDr. Vojen Güttler v.r.
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-742/04-04)
