# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 726/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 726/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:1.US.726.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 26. 2. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vlastnické právo/přechod/převod
- Dotčené předpisy: 229/1991 Sb., čl.; 87/1991 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel ve svém návrhu namítal porušení svých základních lidských práv postupem orgánů veřejné moci v restituční věci.

Vzhledem k okolnosti, že podání stěžovatele neodpovídalo příslušným ustanovením zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele přípisem ze dne 7. 1. 2003 k odstranění vad podání. Současně jej poučil, že pokud ve lhůtě do 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh ve smyslu ustanovení § 43 odst. 1 zákona o Ústavním soudu odmítnut.
Výzva k odstranění vad byla stěžovateli doručena dne 10. 1. 2003. Lhůta k odstranění vad proto marně uplynula dne 10. 2. 2003.

V návaznosti na skutečnost, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 10. 2. 2003, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona tak, že návrh mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-726/02-02)
