# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 657/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 657/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:1.US.657.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 1. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba
- Klíčová slova: vazba/důvody, předběžné opatření
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 381, § 379; 2/1993 Sb., čl. 8

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Podáním doručeným Ústavnímu soudu dne 15. 12. 2003 se stěžovatel domáhal, aby Ústavní soud rozhodl o porušení práva na obhajobu a zákazu nelidského zacházení a práva na svobodu či presumpci neviny v rámci blíže nespecifikovaného řízení proti němu vedenému na území ČR a dále, aby Ústavní soud jej propustil na svobodu z vazby a rozhodl, že jeho vydání (blíže nespecifikované) je nepřípustné.

Z obsahu tohoto podání vyplynulo, že stěžovatel není právně zastoupen. Dne 31. 12. 2003 však byla Ústavnímu soudu zaslána plná moc JUDr. I. A., jež byl stěžovatelem zplnomocněn k jeho zastupování v řízení před Ústavním soudem.

Jelikož návrh stěžovatele na zahájení řízení postrádal náležitosti, které stanoví zákon č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále "zákon o Ústavním soudu"), a plná moc obsahovala tzv. substituční doložku, byl právní zástupce stěžovatele vyzván, aby odstranil vady ve lhůtě 10 dnů od doručení této výzvy.

Jak vyplývá z dodejky, právní zástupce stěžovatele převzal výzvu dne 7. 1. 2004. Lhůta, v níž měla být Ústavnímu soudu zaslána nová plná moc s novou ústavní stížností, však marně uplynula dne 17. 1. 2004, resp. v pondělí dne 19. 1. 2004.

Vzhledem k tomu, že ve stanovené lhůtě nedošlo k odstranění vad podání stěžovatele, soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků dle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, návrh odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-657/03-03)
