# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 573/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 573/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:1.US.573.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 1. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: vlastnictví, katastr nemovitostí/vklad, katastr nemovitostí/záznam
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 11; 265/1992 Sb., čl.; 344/1992 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatelé podáním formálně označeným jako ústavní stížnost a doručeným Ústavnímu soudu dne 4. 11. 2003 brojí proti postupu v záhlaví uvedených orgánů státní správy.

Vzhledem k tomu, že toto podání nesplňovalo formální a materiální náležitosti ústavní stížnosti, byli stěžovatelé vyzváni přípisem Ústavního soudu ze dne 18. 11. 2003 k odstranění blíže specifikovaných vad ústavní stížnosti. K tomu jim byla stanovena lhůta 30 dnů ode dne doručení této výzvy.

Z jednotlivých dodejek Ústavní soud zjistil, že všem stěžovatelům byla výzva doručena dne 19. 11. 2003, lhůta k odstranění vad proto uplynula dne 19. 12. 2003.

S ohledem na to, že stěžovatelé v této lhůtě vytýkané vady ústavní stížnosti neodstranili, nezbylo soudci zpravodaji než ústavní stížnost podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnout.

P o u č e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně dne 5. ledna 2004

JUDr. Eliška Wagnerová, Ph. D. soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-573/03-03)
