# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 53/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 53/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1994:1.US.53.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 6. 1994
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Navrhovatelka se svým podáním ze dne 25. 3. 1994 domáhala změny rozhodnutí zřejmě Okresního soudu v Jičíně ohledně zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví. V podání uvedla, že společně se svou matkou darovala svým dvěma synům nemovitost v P. Po smrti její matky syn V. jí začal dělat nepříjemnosti a tím přiměl svého bratra J. k vyvolání soudního řízení, zřejmě o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví. Navrhovatelka pouze v této souvislosti uvedla, že soud v Jičíně nesprávně rozhodl, pokud nerozdělil nemovitost reálně a přikázal ji celou jejímu synovi V. Navrhovatelka dovozuje v další části svého podání, že dům je nutno užívat společně s přilehlým sadem, což je zmíněným soudním rozhodnutím znemožněno.

V celém podání neuvedla navrhovatelka bližší specifikaci řízení u Okresního soudu v Jičíně ani nepřiložila k podání toto rozhodnutí. Přílohou podání je pouze měřičský náčrt nemovitosti.

Přípisem ze dne 25. 4. 1994 byla navrhovatelka vyzvána ÚS ČR k odstranění vad svého podání a současně byla poučena, že pokud ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude její návrh podle § 43 odst. 1 zák. č. 182/93 Sb. odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla navrhovatelce doručena 26. 4. 1994. Lhůta k jejich odstranění marně uplynula 26. 5. 1994. Navrhovatelka sice zareagovala na výzvu Ústavního soudu ČR přípisem z 16. 5. 1994, avšak v něm pouze uvedla, že se hodlá domáhat obnovení soudního řízení a z toho důvodu prosí o založení její ústavní stížnosti.

Vzhledem k tomu, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 26. 5. 1994, přičemž vzala na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 zák. č. 182/93 Sb.,rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) shora citovaného zákona tak, že její návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti tomuto rozhodnutí není odvolání přípustné.

V Brně dne 9. června 1994

JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-53/94-94)
