# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 527/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 527/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:1.US.527.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 17. 10. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek
- Klíčová slova: vlastnictví, podíl/vypořádací, důkaz/formální posouzení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36; 40/1964 Sb., § 3, § 517 odst.2

## Výrok

Návrh ústavní stížnosti se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel ve své ústavní stížnosti ze dne 28. 8. 2000, podané k poštovní přepravě dne 29. 8. 2000, došlé Ústavnímu soudu dne 1. 9. 2000, napadá v záhlaví uvedený rozsudek Krajského soudu v Praze, kterým byl potvrzen rozsudek Okresního soudu v Příbrami ze dne 15. 12. 1999, čj. 5 C 265/99 - 41, jímž byla zamítnuta žaloba stěžovatele vůči M. Č. o zaplacení částky Kč 442 430,-- z titulu úroku z prodlení za období od 22. 9. 1996 do 15. 12. 1999 z nezaplacené částky Kč 652 235,--.

Z obsahu spisu Okresního soudu v Příbrami, sp. zn. 5 C 265/99, Ústavní soud zjistil, že ústavní stížností napadený rozsudek Krajského soudu v Praze byl doručen právnímu zástupci stěžovatele dne 30. 6. 2000.

S ohledem na toto zjištění a datum podání ústavní stížnosti k poštovní přepravě, nezbývá než konstatovat, že nebyla dodržena šedesátidenní lhůta stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve které je možno ústavní stížnost podat. V daném případě lhůta k podání ústavní stížnosti skončila dnem 28. 8. 2000. Jelikož však ústavní stížnost byla podána k poštovní přepravě až dne 29. 8. 2000, nelze než uzavřít, že se jedná o návrh ústavní stížnosti podané po lhůtě stanovené pro její podání shora citovaným zákonem o Ústavním soudu.

Proto podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, soudce zpravodaj tímto usnesením mimo ústní jednání a bez přítomnosti účastníků řízení návrh ústavní stížnosti odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-527/2000-2000)
