# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 516/02

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 516/02
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:1.US.516.02
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 24. 2. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu; právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel ve svém návrhu namítal porušení svých základních lidských práv postupem obecných soudů v trestní věci.

Vzhledem k okolnosti, že podání stěžovatele neodpovídalo příslušným ustanovením zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele přípisem ze dne 4. 11. 2002 k odstranění vad podání. Současně jej poučil, že pokud ve lhůtě do 20 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh ve smyslu ustanovení § 43 odst. 1 zákona o Ústavním soudu odmítnut.

Výzva k odstranění vad byla stěžovateli doručena dne 9. 11. 2002, právnímu zástupci stěžovatele dne 7. 11. 2002. Lhůta k odstranění vad proto marně uplynula dne 29. 11. 2002.

V návaznosti na skutečnost, že stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 29. 11. 2002, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona tak, že návrh mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků usnesením odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-516/02-02)
