# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 5/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 5/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:1.US.5.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 24. 2. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: obnova řízení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 278; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 5. 1. 2004 bylo Ústavnímu soudu doručeno podání A. Š. (dále jen "stěžovatel") označené jako "ústavní stížnost". Stěžovatel tvrdil, že shora uvedenými usneseními obecných soudů byl porušen čl. 4 odst. 2 přílohy 5 Protokolu č. 7 k Úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod a čl. 10 Ústavy ČR a navrhl jejich zrušení.

Vzhledem k tomu, že podání stěžovatele nesplňovalo náležitosti podle § 30, § 31, § 34 odst. 2 a § 72 odst. 4 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad jeho podání tak, aby splňovalo požadavky řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem. K odstranění vad mu byla stanovena lhůta 30 dnů ode dne doručení výzvy. Výzva obsahovala poučení, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud stěžovatel ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 15. 1. 2004.

Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská třicetidenní lhůta, určená k odstranění vad návrhu na zahájení řízení, marně uplynula dne 16. 2. 2004. Výzvou vytýkané vady návrhu na zahájení řízení nebyly odstraněny ani do dnešního dne, proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-5/04-04)
