# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 449/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 449/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1998:1.US.449.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 3. 2. 1998
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/svoboda podnikání a volby povolání a přípravy k němu
- Klíčová slova: živnostenský list/koncese
- Dotčené předpisy: 337/1992 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

I. ÚS 449/97

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele J.V., o ústavní stížnosti proti zamítavému rozhodnutí Finančního úřadu v J. ve věci udělení souhlasu k ukončení podnikatelské činnosti, takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:
Navrhovatel svým podáním z 28. 11. 1997 napadl zamítavé rozhodnutí Finančního úřadu v J. ve věci udělení písemného souhlasu správce daně s ukončením činnosti podle § 35 odst. 2 zák. č. 337/1992 Sb., v platném znění. Bližší specifikaci tohoto rozhodnutí navrhovatel nesdělil, ani jeho stejnopis ke svému podání nepřiložil. Podání zpracoval navrhovatel sám bez právního zastoupení. Postup finančního úřadu považuje za omezování svých lidských a občanských práv a svobod, neboť k získání živnostenského oprávnění nepotřeboval žádný souhlas finančního úřadu, a proto i o zrušení tohoto oprávnění by měl rozhodovat jen on sám a nikdo jiný.
1

I. ÚS 449/97
Přípisem ze dne 12. 12. 1997 vyzval Ústavní soud navrhovatele k odstranění vad jeho podání a současně ho poučil, že pokud ve lhůtě do 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnut.
Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 17. 12. 1997, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 17. 1. 1998.
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 17. 1. 1998, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., rozhodl Ústavní soud tak, že jeho návrh odmítl.
Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.
V Brně 3. února 1998
Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-449/97-97)
