# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 441/04

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 441/04
- ECLI: ECLI:CZ:US:2004:1.US.441.04
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 9. 2004
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se o d m í t á .

## Odůvodnění

Dne 21. 7. 2004 bylo Ústavnímu soudu doručeno podání J. F. (dále jen "stěžovatel") ze dne 19. 7. 2004 označené jako "žádost". Tímto podáním se stěžovatel domáhal prošetření "několikanásobného porušení zákona Policií ČR v Letovicích a v Blansku a soudy v Blansku a v Brně". Uvedené podání doplnil přípisem ze dne 2. 8. 2004, v němž nesouhlasil s postupem Policie ČR, Okresního ředitelství v Blansku, při vyřizování jeho stížnosti a žádal, aby "Ústavní soud obnovil důvěru ve spravedlnost a v právní stát".

Vzhledem k tomu, že podání stěžovatele nesplňovalo náležitosti podle § 30, § 31, § 34 odst. 2 a § 72 odst. 6 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad jeho podání tak, aby splňovalo požadavky řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem. K odstranění vad mu byla stanovena lhůta 30 dnů ode dne doručení výzvy. Výzva obsahovala poučení, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud stěžovatel ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 4. 8. 2004.

Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská lhůta, určená k odstranění vad návrhu na zahájení řízení, marně uplynula dne 3. 9. 2004. Výzvou vytýkané vady návrhu na zahájení řízení nebyly odstraněny ani do dnešního dne, a proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-441/04-04)
