# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 435/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 435/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1999:1.US.435.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 1. 1999
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: trest odnětí svobody/podmíněné propuštění, důkaz/volné hodnocení, zdravotní péče
- Dotčené předpisy: 140/1961 Sb., § 61

## Text rozhodnutí

I.ÚS 435//98
ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele K. R., takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:
Navrhovatel si ve svém podání stěžuje na postup Okresního soudu Brno - venkov při projednávání jeho žádosti a žádosti jeho matky o podmínečné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a žádá Ústavní soud o prošetření celé záležitosti.
Po přezkoumání návrhu Ústavní soud zjistil, že návrh nemá náležitosti ústavní stížnosti, které zákon č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, stanoví. Navrhovatel neuvedl, které jeho základní právo nebo svoboda byly postupem soudu porušeny (§ 72 odst. 1 cit. zák.), ani v něm nebyly označeny důkazy, kterých se navrhovatel dovolává (§ 34 odst. 1 cit. zák.). Návrh nebyl zaslán v dostatečném počtu vyhotovení (§ 34 odst. 2 cit. zák.), nebyla k němu připojena kopie
1

I. ÚS 435/98
rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 72 odst. 4 cit. zák.), a konečně navrhovatel nebyl zastoupen advokátem (§ 30 cit. zák.).

Na základě shora uvedených skutečností byl navrhovatel přípisem ze dne 23. 10. 1998 vyzván Ústavním soudem, aby svoje podání uvedl do souladu se zákonnými požadavky a současně mu stanovil lhůtu k odstranění vytýkaných nedostatků, která činila 20 dnů ode dne doručení výzvy navrhovateli.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel ve stanovené lhůtě, která uplynula dne 16. 11. 1998, nedostatky návrhu neodstranil, dospěl Ústavní soud k závěru, že jsou splněny podmínky ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, a proto mimo ústní jednání usnesením návrh odmítl.

Poučení, Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně 12. ledna 1999

Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc. soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-435/98-98)
