# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 423/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 423/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:1.US.423.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 9. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatel se v ústavní stížnosti, která byla doručena Ústavnímu soudu dne 6. 8. 2003, domáhá zrušení v záhlaví citovaných rozhodnutí, neboť se jimi cítí dotčen na svých základních právech a svobodách plynoucích z čl. 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod a čl. 6 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod.

Výše citovaným usnesením Krajský soud v Brně zamítl odvolání stěžovatele proti rozsudku Městského soudu v Brně, kterým byl stěžovatel uznán vinným trestnými činy výtržnictví dle § 202 odst. 1 tr. zákona, ublížení na zdraví podle § 221 odst. 1 tr. zákona, spáchaného ve stadiu pokusu podle § 8 odst. 1 tr. zákona, pokusem trestného činu krádeže dle § 8 odst. 1 k § 247 odst. 1 písm. b) tr. zákona, trestným činem poškozování cizí věci dle § 257 odst. 1 tr. zákona a trestným činem krádeže podle § 247 odst. 1 písm. a) tr. zákona.

Návrh na zahájení řízení o ústavní stížnosti musí splňovat řadu zákonem stanovených náležitostí včetně dodržení lhůty k podání ústavní stížnosti v délce 60 dnů, která počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku k ochraně práva, a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti (§ 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů).

Ústavní soud zjistil, že napadené usnesení Krajského soudu v Brně bylo stěžovateli doručeno dne 3. 6. 2003. Šedesátidenní lhůta k podání ústavní stížnosti tedy uplynula dne 1. 8. 2003. Stěžovatelem podaný návrh předaný k poštovní přepravě dne 5. 8. 2003 byl proto podán po uplynutí zákonné lhůty (ust. § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů).

Proto soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků ústavní stížnost odmítnul jako podanou po lhůtě stanovené pro její podání (ust. § 43 odst. 1 písm. b) ve spojení s ust. § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů).

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-423/03-03)
