# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 386/06

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 386/06
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:1.US.386.06
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 28. 3. 2007
- Datum zveřejnění: 19. 9. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se ústavní stížností domáhá zrušení rozsudku Nejvyššího správního soudu ze dne 7. 3. 2006, č.j. 2 Afs 123/2005-84, a rozsudku Krajského soudu v Brně ze dne 16. 2. 2005, č.j. 30 Ca 162/2003-55.

Ústavní soud ze spisu Krajského soudu v Brně, sp. zn. 30 Ca 162/2003, zjistil, že napadený rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 7. 3. 2006, č.j. 2 Afs 123/2005-84, byl právní zástupkyni stěžovatele doručen dne 21. 4. 2006.

Podle ustanovení § 72 odst. 3 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů od doručení rozhodnutí o posledním procesním prostředku, který zákon stěžovateli k ochraně jeho práva poskytuje.

Z obsahu spisu však plyne, že od doručení napadeného rozsudku Nejvyššího správního soudu právní zástupkyni stěžovatele do osobního podání ústavní stížnosti dne 21. 6. 2006 uplynula doba delší, než zákon o Ústavním soudu připouští. Poslední den zákonné 60denní lhůty totiž připadl již na 20. 6. 2006. Zmeškání zákonné lhůty prominout nelze.

Proto soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků ústavní stížnost odmítl jako návrh, který byl podán po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem [§ 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu].

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-386/06-06)
