# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 349/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 349/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:1.US.349.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 8. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Návrhem ústavní stížnosti, doručeným Ústavnímu soudu dne 27. 6. 2003, napadl stěžovatel blíže neurčená rozhodnutí obecných soudů, kterými byl uznán vinným nespecifikovaným trestným činem a odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 8 let.

Vzhledem k tomu, že návrh ústavní stížnosti nesplňoval náležitosti podle § 30, § 31, § 34 a § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě 30 dnů s poučením, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 11. 7. 2003.
Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská třicetidenní lhůta, určená k odstranění vad návrhu ústavní stížnosti, marně uplynula dne 11. 8. 2003. Výzvou vytýkané vady podání nebyly odstraněny ani do dnešního dne, a proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-349/03-03)
