# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 32/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 32/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:1.US.32.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 3. 2005
- Datum zveřejnění: 17. 12. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: výkon rozhodnutí
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností brojí stěžovatel proti exekučnímu příkazu sp. zn. Ex-1932 a všem rozhodnutím Okresního soudu ve Zlíně a Krajského soudu v Brně, která exekučnímu příkazu předcházela, a žádá, aby je Ústavní soud svým nálezem zrušil.

Dříve než se Ústavní soud může zabývat věcným posouzením ústavní stížnosti, je povinen zkoumat, zda jsou splněny náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), pro zahájení řízení o ústavní stížnosti.

Protože podaný návrh nesplňoval náležitosti stanovené v ustanoveních § 30, § 31, § 34 a § 72 citovaného zákona, vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena na 20 dnů ode dne doručení výzvy a současně jej poučil o důsledku neodstranění vad v této lhůtě. Výzva k odstranění vad byla stěžovateli doručena v pátek dne 4. 2. 2005, takže lhůta k odstranění vad uplynula ve čtvrtek dne 24. 2. 2005.

Protože stěžovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě, která mu byla stanovena, nezbylo Ústavnímu soudu než ústavní stížnost podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-32/05-05)
