# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 305/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 305/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1998:1.US.305.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 11. 1998
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/záruka dědění; základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: dědění, vlastnické právo/ochrana
- Dotčené předpisy: 40/1964 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

I. ÚS 305/98
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENI
Ústavního soudu České republiky

Ústavní soud rozhodl ve věci navrhovatele J. K., o ústavní stížnosti proti usnesení Krajského soudu v Praze, sp. zn. 9 Co 67/90, ze dne 30. 4. 1990, a dalším rozhodnutím z tohoto rozhodnutí vyplývajícím, za účasti Krajského soudu v Praze jako účastníka řízení, takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:

Navrhovatel svým podáním ze dne 1. 7. 1998, které bylo doručeno Ústavnímu soudu 7. 7. 1998, napadl usnesení Krajského soudu v Praze, sp. zn. 9 Co 67/90, ze dne 30. 4. 1990, a další rozhodnutí z něho vyplývající. Domáhal se zrušení napadeného rozhodnutí obecného soudu, které však ke svému podání nepřiložil. Vlastní podání pak sepsal stěžovatel sám bez právního zastoupení.

Ústavním soudem byl proto navrhovatel přípisem ze dne 28. 9. 1998 vyzván k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě do 20 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnut.
1

I. ÚS 305/98
Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 1. 10. 1998, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 21. 10. 1998.
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 21. 10. 1998, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, rozhodl Ústavní soud v souladu s citovaným ustanovením tak, že jeho návrh odmítl.
Poučení, Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně 10. listopadu 1998

Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-305/98-98)
