# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 294/96

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 294/96
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:1.US.294.96
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 14. 1. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Text rozhodnutí

I. ÚS 294/96

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl v právní věci navrhovatele ing. J.K., o ústavní stížnosti proti řízení u Okr.ú. v D., ve věci vrácení majetku po zemřelých rodičích, t a k t o :
Návrh s e o d m í t á . O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel svým podáním ze dne 25. 10. 1996 napadá řízení u Okr.ú., kam se obrátil jako osoba oprávněná v březnu 1992 se žádostí o vrácení majetku po zemřelých rodičích J. a A.K. Vzhledem k tomu, že mu dosud nebyl žádný majetek navrácen a byl naopak vyzván zaplatit nedoplatek ve výši 4 444,- Kč, rozhodl se obrátit na Ústavní soud ČR.
Přípisem ze dne 12. 11. 1996 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem ČR k odstranění vad svého podání a současně poučen, že
1

I. ÚS 294/96

pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 15. 11. 1996, lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne 15. 12. 1996.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 15. 12. 1996, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) shora citovaného zákona tak, že jeho návrh odmítl.

P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně 14. ledna 1997 JUDr. Vladimír Klokočka DrSc. soudce Ústavního soudu ČR

2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-294/96-96)
