# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 289/03

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 289/03
- ECLI: ECLI:CZ:US:2003:1.US.289.03
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 22. 8. 2003
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.6; 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní stížností, doručenou Ústavnímu soudu dne 23. 5. 2003, napadl stěžovatel shora označená rozhodnutí obecných soudů, kterými byl uznán vinným trestným činem vraždy podle § 219 odst. 1, 2 písm. h) trestního zákona (dále jen "TrZ") a podle § 219 odst. 1, 2 písm. c) a h) TrZ, a trestným činem krádeže podle § 247 odst. 1, 2 TrZ. Za to byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 18 let.

Vzhledem k tomu, že jeho návrh ústavní stížnosti nesplňoval náležitosti stanovené v § 30, § 31, § 34 a § 72 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel vyzván k odstranění vad svého podání ve lhůtě třiceti dnů s poučením, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 6. 6. 2003.

Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská třicetidenní lhůta, určená k odstranění vad návrhu ústavní stížnosti, marně uplynula dne 7. 7. 2003. Výzvou vytýkané vady podání nebyly odstraněny ani do dnešního dne, a proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh odmítl podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-289/03-03)
