# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 287/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 287/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1998:1.US.287.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 10. 11. 1998
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Klíčová slova: daň/nedoplatek
- Dotčené předpisy: 337/1992 Sb., § 2, § 16, § 19

## Text rozhodnutí

I. ÚS 287/98
Č E S K Á R E P U B L I K A
USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl ve věci navrhovatelky A. K., podnikatelky, o ústavní stížnosti proti rozsudku Krajského soudu v Plzni, sp. zn. 30 Ca 130/96, ze dne 14. 11. 1997, za účasti Krajského soudu v Plzni jako účastníka řízení, a vedlejšího účastníka Finančního ředitelství v Plzni, Františkánská 18, takto:
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:

Navrhovatelka svým podáním ze dne 18. 6. 1998 napadla rozsudek Krajského soudu v Plzni, sp. zn. 30 Ca 130/96, ze dne 14. 11. 1997, a navrhla jeho zrušení. Citovaným rozhodnutím obecného soudu byla v rámci soudního přezkumu správního zamítnuta žaloba navrhovatelky, jíž se domáhala zrušení dodatečného platebního výměru č. 70 vydaného Finančním úřadem v Plzni - sever ze dne 21. 9. 1995, č. j. 8650/920/1995, ve spojení s rozhodnutím Finančního ředitelství v Plzni ze dne 3. 1. 1996, č. j. 10874/33/95. Na základě dodatečného platebního výměru byla navrhovatelce vyměřena daň z přidané hodnoty ve výši 275 015 Kč.

Své podání zpracovala navrhovatelka sama bez právního zastoupení. Z toho důvodu byla přípisem Ústavního soudu ze dne 28. 9. 1998 vyzvána k odstranění vad svého podání a současně byla poučena, že pokud ve lhůtě do 15 dnů od
1

I. ÚS 287/98
doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude její návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla navrhovatelce doručena dne 2. 10. 1998, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 19. 10. 1998.

Vzhledem k tomu, že navrhovatelka neodstranila vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 19. 10. 1998, přičemž vzala na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, rozhodl Ústavní soud v souladu s citovaným ustanovením tak, že její návrh odmítl.

Poučení, Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně 10. listopadu 1998
Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-287/98-98)
