# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 254/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 254/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:1.US.254.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 17. 9. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba

## Text rozhodnutí

I. ÚS 254/97
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele O.J., o ústavní stížnosti proti rozhodnutí Okresního soudu v Českých Budějovicích, sp. zn. 2 T 62/97, ze dne 6. 6. 1997, takto:
Návrh se odmítá. Odůvodnění
Navrhovatel svým podáním ze dne 14. 7. 1997 namítal nezákonnost rozhodnutí Okresního soudu v Českých Budějovicích, sp. zn. 2 T 62/97, ze dne 6. 6. 1997, jímž byla zamítnuta jeho žádost o propuštění z vazby. Navrhovatel nebyl zastoupen advokátem a jeho podání v důsledku toho neodpovídalo ustanovením §§ 72. 30 a 34 zák. č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu.
Přípisem ze dne 30. 7. 1997 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut.
Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena 1. 8. 1997, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 1. 9. 1997.

1

I. ÚS 254/97
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 1. 9. 1997, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., rozhodl Ústavní soud v souladu s citovaným ustanovením tak, že jeho návrh odmítl.
Pouč e n í : Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně 17. září 1997 JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-254/97-97)
