# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 249/01

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 249/01
- ECLI: ECLI:CZ:US:2002:1.US.249.01
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 21. 3. 2002
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/právo vlastnit a pokojně užívat majetek/restituce
- Klíčová slova: vyvlastnění, správní řízení
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 36 odst.1; 229/1991 Sb., čl.; 71/1967 Sb., čl.

## Výrok

Ústavní stížnost se o d m í t á .

## Odůvodnění

Stěžovatel se ústavní stížností ze dne 17. 4. 2001 domáhá zrušení rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 12. 12. 2000, č.j. 15 Ca 371/2000-29.

Ústavní soud ze spisu Krajského soudu v Ústí nad Labem, sp. zn. 15 Ca 371/2000, zjistil, že napadený rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 12. 12. 2000, č.j. 15 Ca 371/2000-29, byl právní zástupkyni stěžovatele doručen dne 28. 12. 2000.

Podle ustanovení § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), lze ústavní stížnost podat ve lhůtě 60 dnů. Tato lhůta počíná dnem doručení rozhodnutí o posledním prostředku, který zákon k ochraně práva poskytuje (§ 75 odst. 1), a není-li takového prostředku, dnem, kdy došlo ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti.

Z obsahu spisu však plyne, že ode dne doručení napadeného rozsudku Krajského soudu v Českých Budějovicích právní zástupkyni stěžovatele, tj. od 28. 12. 2000 - včetně tohoto dne - do podání ústavní stížnosti na poštu dne 23. 4. 2001 uplynula podstatně delší doba, než zákon o Ústavním soudu připouští.

Proto soudce zpravodaj mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků ústavní stížnost odmítl jako návrh, který byl podán po lhůtě stanovené pro jeho podání tímto zákonem [§ 43 odst. 1 písm. b) zákona o Ústavním soudu].

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 21. března 2002

JUDr. Vojen Güttler
soudce zpravodaj

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-249/01-01)
