# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 241/95

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 241/95
- ECLI: ECLI:CZ:US:1996:1.US.241.95
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 5. 3. 1996
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu

## Text rozhodnutí

I. ÚS 241/95

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENÍ

Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl ve věci navrhovatele J.F., proti usnesení Krajského soudu v Hradci Králové, sp. zn. 15 Nc 366/95 ze dne 10. 8. 1995, t a k t o :

Návrh s e odmítá.
O d ů v o d n ě n í :

Navrhovatel svým podáním ze dne 27. 10. 1995 namítal nesprávnost závěrů obsažených v rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, sp. zn. 15 Nc 366/95, ze dne 10. 8. 1995. Citovaným rozhodnutím Krajský soud v Hradci Králové nevyhověl námitce podjatosti, vznesené navrhovatelem v řízení před obecnými soudy vůči soudkyni dr. O. Tato soudkyně údajně rozhodovala ve věci ochrany osobnosti navrhovatele, vedené pod sp. zn. 5C 276/91, blíže nespecifikovaného soudu. Napadané soudní rozhodnutí navrhovatel ke svému podání nepřipojil. Nebyla připojena ani plná moc JUDr. J.S., ačkoliv v záhlaví navrhovatelova podání je zastoupení tímto advokátem uvedeno.

Přípisem ze dne 27. 12. 1995 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady

2 I. ÚS 241/95

podání neodstraní, bude jeho návrh ve smyslu ustanovení § 43 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb. odmítnut.

Výzva k odstranění vad byla navrhovateli doručena dne 10. ledna 1996, lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne l0. února 1996.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě Ústavním soudem určené, tj. do 10. února 1996, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona tak, že jeho návrh odmítl.

P o u č e n í : Proti rozhodnutí Ústavního soudu České republiky není odvolání přípustné.

V Brně 5. března 1996 JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-241/95-95)
