# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 232/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 232/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:1.US.232.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 8. 6. 2005
- Datum zveřejnění: 11. 12. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení
- Klíčová slova: důkaz/volné hodnocení
- Dotčené předpisy: 141/1961 Sb., § 2 odst.5, § 2 odst.6

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Dne 20. 4. 2005 bylo Ústavnímu soudu doručeno podání J. M. (dále jen "stěžovatel"), označené jako "stížnost proti porušení práva na spravedlivý proces". Tímto podáním se stěžovatel domáhal přezkoumání rozsudku Okresního soudu v Liberci, sp. zn. 3 T 67/2004, a odmítavého usnesení Nejvyššího soudu ČR o dovolání, sp. zn. 3 Tdo 1350/2004.

Vzhledem k tomu, že podání stěžovatele nesplňovalo náležitosti návrhu na zahájení řízení podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad jeho podání tak, aby splňovalo požadavky řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem. K odstranění vad mu byla stanovena lhůta 30 dnů ode dne doručení výzvy. Výzva obsahovala poučení, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud stěžovatel ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 28. 4. 2005.

Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská lhůta, určená k odstranění vad návrhu na zahájení řízení, marně uplynula dne 30. 5. 2005. Výzvou vytýkané vady návrhu na zahájení řízení nebyly odstraněny ani do dnešního dne, proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh, podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-232/05-05)
