# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 206/98

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 206/98
- ECLI: ECLI:CZ:US:1998:1.US.206.98
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 6. 1998
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na ochranu zdraví; hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na hmotné zajištění / zabezpečení státem
- Klíčová slova: odškodnění
- Dotčené předpisy: 32/1965 Sb., čl.

## Text rozhodnutí

I. ÚS 206/98
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele J.T., o ústavní stížnosti proti rozsudku Okresního soudu v Příbrami, sp. zn. 7 C 122/92, ze dne 19. 11. 1992, o náhradu škody, takto,
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:
Navrhovatel svým podáním ze dne 24. 3. 1998 napadl rozsudek Okresního soudu v Příbrami, sp. zn. 7 C 122/92, ze dne 19. 11. 1992, jímž byla zamítnuta jeho žaloba na náhradu škody. Uvedl, že odvolání ve věci nepodal. Podání zpracoval navrhovatel sám bez právního zastoupení.

Přípisem z 18. 5. 1998 by navrhovatel Ústavním soudem vyzván k odstranění vad podání a současně poučen, že pokud ve lhůtě do 20 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zák. č. 182/1993 Sb., v platném znění, odmítnut.

Výzvu k odstranění vad podání navrhovatel převzal dne 26. 5. 1998, lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne 15. 6. 1998.
1

I. ÚS 206/98
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, přičemž vzal na vědomí poučení o následcích neodstranění vad, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) shora citovaného zákona tak, že návrh odmítl.
Poučení, Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně 30. 6. 1998

Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-206/98-98)
