# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 189/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 189/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:1.US.189.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 7. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: základní práva a svobody/svoboda osobní/vazba

## Text rozhodnutí

I. ÚS 189/97

ČESKÁ REPUBLIKA
USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl v právní věci navrhovatele Š.K., t.č. ve vazbě ve věznici S.p. R., PS-10/VV, o ústavní stížnosti proti rozhodnutí Okresního soudu v Děčíně, sp. zn. 10 Nt 779/97, ze dne 23. 4. 1997, t a k t o
Návrh se odmítá.
Odůvodnění:
Navrhovatel svým podáním ze dne 10. 5. 1997 napadá trestní rozhodnutí Okresního soudu v Děčíně, sp. zn. 10 Nt 779/97, ze dne 23. 4. 1997, jímž byla zamítnuta jeho žádost o propuštění z vazby na svobodu. Své podání zpracoval navrhovatel sám bez právního zastoupení, jeho podání v důsledku toho nevyhovuje ustanovením §§ 30, 34 a 72 zákona č. 182/1993 Sb.
Přípisem ze dne 11. 6. 1997 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, odmítnut.

I. ÚS 189/97

Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 17. 6. 1997, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 17. 7. 1997.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, přičemž vzal na vědomí poučení o následcích neodstranění vad podání, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb. tak, že jeho návrh odmítl.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně 30. července 1997 prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-189/97-97)
