# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 180/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 180/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:1.US.180.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 30. 7. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007

## Text rozhodnutí

I. ÚS 180/97

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl v právní věci navrhovatele J.S., o ústavní stížnosti proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 5, sp. zn. 2 T 92/96, ze dne 5. 11. 1996, ve spojení s usnesením Městského soudu v Praze, ze dne 14. 2. 1997, sp. zn. 9 To 37/97, ta k t o

Návrh se odmítá.
Odůvodnění:

Navrhovatel svým podáním ze dne 23. 5. 1997 napadl rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 5, ze dne 5. 11. 1996, sp. zn. 2 T 92/96, ve spojení s usnesením Městského soudu v Praze, ze dne 14. 2. 1997, sp. zn. 9 To 37/97. Napadená rozhodnutí nepřipojil a ve svém podání pouze uvedl, že výroky obecných soudů byla porušena jeho základní lidská práva garantovaná Ústavou a Listinou základních práv a svobod.

Přípisem ze dne 28. 5. 1997 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 zák. č. 182/1993 Sb. odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 6. června 1997, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 6. července 1997.
I. ÚS 180/97

Přípisem ze dne 7. července 1997 pak sdělil advokát JUDr. Č., že navrhovatel se na něho obrátil s žádostí o převzetí zastoupení v jeho věci. V rámci jednání s navrhovatelem pak zjistil, že napadené soudní rozhodnutí nebylo dosud navrhovateli doručeno, a tedy jím podaná ústavní stížnost je předčasná. Požádal ústavní soud o případné prodloužení stanovené lhůty k odstranění vad podání.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, přičemž vzal na vědomí poučení o následcích neodstranění vad podání, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, tak, že jeho návrh odmítl. Tento závěr je navíc podpořen sdělením obsaženým v přípise ze 7. 7. 1997, z jehož obsahu jednoznačně vyplývá předčasnost podání ústavní stížnosti.

Poučení: Proti rozhodnutí Ústavního soudu není odvolání přípustné.

V Brně 30. července 1997 Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-180/97-97)
