# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 1630/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 1630/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:1.US.1630.07.2
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 24. 9. 2007
- Datum zveřejnění: 12. 10. 2007

## Výrok

Návrh se odmítá.

## Odůvodnění

Ústavní soud obdržel dne 27.6.2007 v jednom vyhotovení ústavní stížnost, kterou se stěžovatelka domáhala zrušení několika rozhodnutí obecných soudů, kterými mělo dojít k porušení jejího ústavně zaručeného základního práva na soudní a jinou právní ochranu. Stěžovatelka byla výzvou Ústavního soudu, doručenou jí 8.8.2007, vyzvána k odstranění vad podání tak, aby splňovalo předepsané náležitosti, a to ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení výzvy. V určené lhůtě stěžovatelka na výzvu nereagovala, až po jejím uplynutí (dopisem odeslaným dne 18.9.2007) požádala o prodloužení lhůty k doplnění ústavní stížnosti do 30 dnů po ukončení pracovní neschopnosti.

Vzhledem k tomu, že stěžovatelka ve stanovené lhůtě vady podání neodstranila, Ústavní soud návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, odmítl. Přitom přihlédl k tomu, že lhůta o odstranění vad byla dostatečně dlouhá, stěžovatelka v ní mohla požádat o její prodloužené. Ústavní soud dále zjistil, že před podáním byl stěžovatelce Českou advokátní komorou určen advokát, který zpracoval právní rozbor a dospěl k závěru, že podání ústavní stížnosti by bylo zjevně bezdůvodným uplatněním práva. Stěžovatelka tohoto závěru nedbala a sama podala ústavní stížnost, přitom v ní výslovně uvedla, že si je vědoma, že jí bude vrácena k doplnění právě z důvodu, kromě jiného, nesplnění podmínky právního zastoupení. Časový prostor vzniklý pro odstranění vad tak byl dostatečný.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-1630/07-2)
