# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 150/94

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 150/94
- ECLI: ECLI:CZ:US:1995:1.US.150.94
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 2. 2. 1995
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení /žádný trestný čin a trest bez (předchozího) zákona

## Text rozhodnutí

Sp. zn. I. ÚS 150/94

ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENÍ
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud České republiky rozhodl v právní věci navrhovatele J.S., o ústavní stížnosti proti trestním rozhodnutím Krajského soudu v Brně a Vrchního soudu v Praze, takto:
Návrh se odmítá.

O d ů v o d n ě n í :
Navrhovatel svým podáním, ze dne 24. 10. 1994, namítal nesprávnost závěrů trestních rozhodnutí Krajského soudu v Brně a Vrchního soudu v Praze, na jejichž základě byl dne 12. 10. 1994 odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání 13 a půl roku. Zdůraznil, že soudy obou stupňů neposoudily správně výsledky dokazování a nepřihlédly řádně k faktu, že sám navrhovatel se bránil ataku poškozeného M.S., který násilně vnikl do jeho bytu. V této souvislosti poukázal i na rozpory ve výpovědích znalců. Ke svému návrhu nepřipojil trestní rozhodnutí, ani je blíže nespecifikoval.

Přípisem ze dne 18. 11. 1994 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem České republiky k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh, podle.§ 43 odst. 1 zák. č. 182/93 Sb., odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 25. 11. 1994, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 25. 12.1994.

Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 25. 12. 1994, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle § 43 odst. 1 zák. č. 182/93 Sb., rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) citovaného zákona tak, že jeho návrh odmítl.
P o u č e n í: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.
V Brně dne 2. února 1995
prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc.
soudce Ústavního soudu ČR

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-150/94-94)
