# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 147/97

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 147/97
- ECLI: ECLI:CZ:US:1997:1.US.147.97
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 31. 7. 1997
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení

## Text rozhodnutí

I. ÚS 147/97
ČESKÁ REPUBLIKA

USNESENI
Ústavního soudu České republiky
Ústavní soud rozhodl v právní věci navrhovatele P.Š., t.č. ve výkonu trestu odnětí svobody v N.S., o ústavní stížnosti proti rozhodnutí Okresního soudu v Litoměřicích, ve věci sp. zn. 4 T 27/96, ve spojení s rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem v téže trestní věci, t a k t o

Návrh se odmítá.
Odůvodnění

Navrhovatel svým podáním ze dne 27. 4. 1997 napadá trestní rozhodnutí Okresního soudu v Litoměřicích ve věci sp. zn. 4 T 27/96, ve spojení s odvolacím rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem, v téže trestní věci. Navrhovatel nepřipojil trestní rozhodnutí, která napadá, ani je blíže nespecifikoval, pouze konstatuje, že celá trestní věc byla proti němu vykonstruována a domáhá se jejího nového projednání.

Přípisem ze dne 22. 5. 1997 byl navrhovatel vyzván Ústavním soudem k odstranění vad svého podání a současně byl poučen, že pokud ve lhůtě 30 dnů od doručení soudní výzvy vady podání neodstraní, bude jeho návrh podle § 43 odst. 1 zákona č.182/1993 Sb. odmítnut.

I. ÚS 147/97
Výzva k odstranění vad podání byla navrhovateli doručena dne 27. 5. 1997, lhůta k jejich odstranění marně uplynula 27. 6. 1997.
Vzhledem k tomu, že navrhovatel neodstranil vady návrhu ve lhůtě soudem určené, přičemž vzal na vědomí poučení ústavního soudu o následcích neodstranění vad, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) shora citovaného zákona tak, že jeho návrh odmítl.

Poučení: Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně 31. července 1997 Prof. JUDr. Vladimír Klokočka, DrSc. soudce Ústavního soudu
2

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-147/97-97)
