# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 115/05

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 115/05
- ECLI: ECLI:CZ:US:2005:1.US.115.05
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 23. 5. 2005
- Datum zveřejnění: 13. 12. 2007
- Předmět řízení: právo na soudní a jinou právní ochranu /specifika trestního řízení; právo na soudní a jinou právní ochranu
- Dotčené předpisy: 2/1993 Sb., čl. 37 odst.2

## Výrok

Ústavní stížnost se o d m í t á .

## Odůvodnění

Dne 2. 3. 2005 bylo Ústavnímu soudu doručeno podání J. Ch. (dále jen "stěžovatel") označené jako "stížnost proti rozsudku Krajského soudu ze dne 29. 9. 2004, sp. zn. 5 To 432/2004". Tímto podáním stěžovatel napadl způsob právní pomoci, která mu byla v jeho trestní věci poskytnuta.

Vzhledem k tomu, že uvedené podání nesplňovalo náležitosti návrhu na zahájení řízení podle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele k odstranění vad jeho podání tak, aby splňovalo požadavky řádného návrhu na zahájení řízení před Ústavním soudem. K odstranění vad mu byla stanovena lhůta 30 dnů ode dne doručení výzvy. Výzva obsahovala poučení, že návrh ústavní stížnosti bude podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnut, pokud stěžovatel ve stanovené lhůtě neodstraní vytýkané vady. Tato výzva byla stěžovateli doručena dne 29. 3. 2005.

Ústavní soud zjišťuje, že soudcovská lhůta, určená k odstranění vad návrhu na zahájení řízení, marně uplynula dne 28. 4. 2005. Výzvou vytýkané vady návrhu na zahájení řízení nebyly odstraněny ani do dnešního dne, proto soudce zpravodaj, mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků řízení, usnesením návrh, podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů, odmítl.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.

V Brně dne 23. května 2005

JUDr. František Duchoň
soudce Ústavního soudu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-115/05-05)
