# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 106/2000

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 106/2000
- ECLI: ECLI:CZ:US:2000:1.US.106.2000
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 12. 4. 2000
- Datum zveřejnění: 30. 10. 2007
- Předmět řízení: hospodářská, sociální a kulturní práva/právo na hmotné zajištění / zabezpečení státem
- Klíčová slova: sociální dávky, důchod
- Dotčené předpisy: 100/1988 Sb., § 12 odst.6; 155/1995 Sb., § 29

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel svým podáním, jež bylo Ústavnímu soudu doručeno dne 21. 2. 2000, namítal, že jako vysloužilý horník z uranových dolů, se cítí být poškozen na svých právech v rámci postupu České správy sociálního zabezpečení ohledně výpočtu svého starobního důchodu .

Vzhledem k okolnosti, že podání stěžovatele neodpovídalo stanoveným náležitostem a předpokladům ve smyslu zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), vyzval Ústavní soud stěžovatele přípisem dne 3. 3. 2000 k odstranění vad podání. Současně ho poučil v tom smyslu, že pokud nebudou nedostatky jeho podání odstraněny ve lhůtě do 20 dnů od doručení soudní výzvy, bude jeho návrh ve smyslu ustanovení § 43 odst. 1 zákona o Ústavním soudu odmítnut.

Výzva k odstranění vad podání byla stěžovateli doručena dne 10. 3. 2000, lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne 30. 3. 2000.

S přihlédnutím ke skutečnosti, že stěžovatel vady svého návrhu ve lhůtě soudem určené, tj. do 30. 3. 2000, neodstranil, přičemž vzal na vědomí poučení Ústavního soudu o následcích neodstranění vad dle zákona o Ústavním soudu, rozhodl Ústavní soud v souladu s ustanovením § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu tak, že jeho návrh odmítl.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-106/2000-2000)
