# Ústavní soud, sp. zn. I.ÚS 1029/07

- Soud: Ústavní soud
- Spisová značka: I.ÚS 1029/07
- ECLI: ECLI:CZ:US:2007:1.US.1029.07.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 19. 6. 2007
- Datum zveřejnění: 3. 7. 2007

## Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

## Odůvodnění

Stěžovatel se obrátil na Ústavní soud s podáním, které však nesplňovalo náležitosti ústavní stížnosti uvedené v ustanovení § 27 a násl. zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Zejména se jednalo o skutečnost, že stěžovatel nebyl právně zastoupen (§ 30 odst. 1 zákona o Ústavním soudu), podání bylo nesrozumitelné, a proto z něj nebylo patrno vylíčení rozhodujících skutečností ani označení důkazů, jichž se stěžovatel domáhá (§ 34 odst. 1 zákona o Ústavním soudu).

K odstranění vad podání mu byla stanovena lhůta v trvání 14 dnů od doručení výzvy. Stěžovatel byl současně znovu upozorněn, že marné projití lhůty bude mít za následek odmítnutí jeho návrhu. Současně byl stěžovatel poučen o tom, že zákon o Ústavním soudu neumožňuje ustanovení advokáta z úřední moci. Výzva k odstranění vad podání byla stěžovateli doručena dne 24. 5. 2007. Posledním dnem k odstranění vad podání byl 14. červen 2007.

Dne 5. června 2007 byl Ústavnímu soudu doručen těžko čitelný dopis, kterým však nedostatek právního zastoupení ani jiné vady podání odstraněny nebyly. I přes tuto skutečnost Ústavní soud vyčkal uplynutí lhůty stanovené k odstranění vad podání.

S ohledem na skutečnost, že do dnešního dne nebyly odstraněny vady podání, neboť podání dosud učiněná za vady odstraňující nelze považovat, Ústavní soud ústavní stížnost odmítl, ve smyslu ustanovení § 43 odst. 1 lit. a) zákona o Ústavním soudu.

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/us/I-US-1029/07-1)
