# Nejvyšší soud, sp. zn. 29 Odo 1599/2005

- Soud: Nejvyšší soud
- Spisová značka: 29 Odo 1599/2005
- ECLI: ECLI:CZ:NS:2006:29.ODO.1599.2005.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 28. 6. 2006
- Datum zveřejnění: 31. 12. 2009
- Dotčené předpisy: § 243b odst. 5 předpisu č. 99/1963Sb.; § 218a odst. 5 předpisu č. 99/1963Sb.

## Výrok

Dovolání konkursních věřitelů B. K., M. P. a G. V. se odmítá.

## Odůvodnění

Krajský soudu v Hradci Králové vydal dne 6. května 2004, pod č. j. 46 K 334/99-495, rozvrhové usnesení. Vrchní soudu v Praze pak usnesením ze dne 7. června 2005, č. j. 2 Ko 110/2004-533, odmítl odvolání konkursních věřitelů J. B. a H. C. proti rozvrhovému usnesení pro vady odvolání (první výrok) a na základě odvolání konkursních věřitelů a/ B. K., b/ M. P., c/ G. V. a d/ S. D. rozvrhové usnesení potvrdil (druhý výrok).

Proti usnesení odvolacího soudu podali dovolání konkursní věřitelé a/ až d/. Učinili tak společným podáním datovaným 21. srpna 2005 (č. l. 550) a předaným k poštovní přepravě (dle podacího razítka pošty na obálce č. l. 550a) dne 29. srpna 2005.

Dovolání konkursních věřitelů a/ až c/ je opožděné.

Dovolatelům se dostalo řádného poučení o dovolání, přičemž podle ustanovení § 240 odst. 1 občanského soudního řádu (dále též jen "o. s. ř.") mohli dovolání podat do dvou měsíců od doručení rozhodnutí odvolacího soudu.

Usnesení odvolacího soudu bylo dovolatelům a/ až c/ doručeno ve čtvrtek 23. června 2005 (srov. doručenky u č. l. 535). Ve smyslu ustanovení § 57 odst. 2 o. s. ř. tak byl posledním dnem dvouměsíční lhůty k podání dovolání 23. srpen 2005 (úterý). Dovolání podané k poštovní přepravě až 29. srpna 2005 je proto opožděné.

Nejvyšší soud proto podle § 243b odst. 5 a § 218a o. s. ř. opožděné dovolání dovolatelů a/ až c/ odmítl.

O včasném dovolání dovolatelky d/ bude rozhodnuto až poté, co soud prvního stupně vůči ní splní poučovací povinnost dle § 30 odst. 2 o. s ř.

Proti tomuto rozhodnutí není přípustný opravný prostředek.

V Brně 28. června 2006

JUDr. Zdeněk Krčmář, v. r.

předseda senátu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/ns/29-ODO-1599/2005-1)
