# Nejvyšší soud, sp. zn. 22 Cdo 2167/2001

- Soud: Nejvyšší soud
- Spisová značka: 22 Cdo 2167/2001
- ECLI: ECLI:CZ:NS:2002:22.CDO.2167.2001.1
- Typ rozhodnutí: Usnesení
- Datum rozhodnutí: 9. 1. 2002
- Datum zveřejnění: 31. 12. 2009
- Dotčené předpisy: § 240 předpisu č. 99/1963Sb.

## Výrok

I. Dovolání se odmítá.

II. Žádný z účastníků nemá právo na náhradu nákladů dovolacího řízení.

## Odůvodnění

Krajský soud v Plzni jako soud odvolací rozsudkem ze dne 22. srpna 2001, č. j. 18 Co 88/2001-169, potvrdil rozsudek Okresního soudu v Karlových Varech ze dne 12. prosince 2000, č. j. 12 C 301/97-150, jímž soud zamítl žalobu, kterou se žalobkyně domáhala po žalovaném vyklizení části pozemku o výměře 99 m2, nacházející se na stavební parcele č. 5/2 v kat. úz. B. u S. S., obec T., a to v hranicích, zaznamenaných vymezením v geometrickém plánu, číslo zakázky 42/158/96, ze dne 6. prosince 1996, vyhotoveném geodetickou kanceláří I. M. v K. V., S. 167. Dále rozhodl o náhradě nákladů odvolacího řízení.

Proti rozsudku odvolacího soudu podala žalobkyně u pošty dne 31. října 2001 dovolání.

Nejvyšší soud jako soud dovolací podle bodů 15. a 17. hlavy první části dvanácté zákona č. 30/2000 Sb. projednal a rozhodl o dovolání podle zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění před novelou provedenou zákonem č. 30/2000 Sb. (dále jen "OSŘ").

Podle § 240 odst. 1 OSŘ účastník může podat dovolání do jednoho měsíce od právní moci rozhodnutí odvolacího soudu u soudu, který rozhodoval v prvním stupni.

Rozsudek odvolacího soudu nabyl právní moci 10. září 2001. Posledním dnem jednoměsíční lhůty k podání dovolání byl 10. říjen 2001. Dovolání podané žalobkyní u pošty dne 31. října 2001 je tedy zjevně opožděné.

Nejvyšší soud proto podle § 243b odst. 4 a § 218 odst. 1 písm. a) OSŘ dovolání jako opožděně podané odmítl.

Výrok o náhradě nákladů dovolacího řízení vychází z toho, že úspěšnému žalovanému náklady nevznikly (§ 243b odst. 4, § 224 odst. 1 a § 142 odst. 1 OSŘ).

Proti tomuto usnesení není opravný prostředek přípustný.

V Brně dne 9. ledna 2002

JUDr. František Balák, v.r.

předseda senátu

---

[Kanonická webová stránka](https://pravnianalyza.cz/judikaty/ns/22-CDO-2167/2001-1)
